Mehmet Ethem SULAN :: Genel Bilgiler :: NetBeans’e Eklenti(Plugin) Yükleme(How to Installation Plugin to NetBeans)

p1

Tools—>plugins i tıklıyoruz.

p2

Downloaded—>Add plugins i tıklıyoruz. Indirdiğimiz eklentiyi winrardan çıkartıp sabit bir yere koyup yolunu belirliyoruz.Bulunduğu klasöre gidip .nbm leri seçiyoruz.

p3

Netbeanse pluginleri : http://plugins.netbeans.org/PluginPortal/ ten yüklemek istediğiniz plugini bulup ay da texte serach yazıp bulun ve indirin.Eğer farklı netbenase sürümlerini kullanıyorsanız :http://www.netbeans.info/uc/show_uc_content.html kullandığınız sürümü seçip show contenti tıklayın ve indirmek istediğiniz eklentiyi indirin. Ben wicket 1.4 ü indirim. Linki : http://plugins.netbeans.org/PluginPortal/faces/PluginDetailPage.jsp?pluginid=3586 indirebilirisniz.İçinde resimde görüldüğü gibi 3 tane .nbm uzantılı dosyaları seçip openı tıklayın.

p5

Next—>acceptten kurun.

Bir web frameworku olduğu için java file—>new project—>java web—>web application—>next—>nexten aşağıdaki gibi wicket 1.4ü seçip ya da istediğiniz frameworku finishi tıklayıp kullanabilirisniz.

p6

Spring webmvc,javaserverfaces, struts ve hibernate diğer web frameworklarıdır.Struts ile yazılmış örnek uygulama linki :http://www.ethemsulan.com/search/label/Struts%20Web%20Application%20Framework 

p7

Bu resimde kullanılabilir pluginleri gösteriyor.

Write a Comment

Let me know what you think?